Previous Frame Next Frame

Aktualności

Ferie ,,dla Kamila" w Garncarskiej Wiosce

Szanowni Państwo,
Stypendyści Nidzickiego Funduszu Lokalnego są ludźmi zaangażowanymi, pomysłowymi i przede wszystkim wrażliwymi. Nasz wolontariusz Kamil Tunkiewicz zbiera pieniądze na elektryczny wózek umożliwiający mu swobodne poruszanie się. Zrobił wiele dla funduszu i naszych stypendystów, a teraz nadarzyła się okazja abyśmy udowodnili, że dobro wraca.
Pomysłów na pomaganie mamy kilka - jednym z nich było zorganizowanie wspólnie z Garncarska Wioska ferii zimowych dla dzieci. Rodzice chcący zostawić dzieci pod naszą opieką wspomagali Kamila symbolicznymi wpłatami w ramach zbiórki publicznej - dzięki tym wpłatom udało nam się uzbierać 2.500 zł! Cała kwota powędrowała już na konto Kamila.
Dzięki obecności dzieci podczas ferii w Kamionce królowała zabawa i radość.
W poniedziałek dzieci bawiły się w zabawy związane z zimą, brały udział w konkursie na plakat ilustrujący tematykę dnia.
Poza tym odwiedziliśmy Galerię Skarby Ziemi, malowaliśmy na szkle, graliśmy w gry i zabawy integracyjne, oglądaliśmy najpiękniejszą bajkę Hansa Andersena "Dziewczynka z zapałkami" i rozmawialiśmy na temat dlaczego warto pomagać?
We wtorek przygotowywaliśmy się do Dnia Babci, więc dzieci zrobiły z tej okazji laurki, wzięły udział w warsztatach, podczas, których zrobiły naszyjniki i bransoletki dla babć, wymagało to dużo pracy i skupienia, ale efekt końcowy był tego wart. Oprócz tego dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania o babci i odpowiadały na pytania związane z treścią historii.
Tematyka trzeciego dnia ferii dotyczył morza i piratów. Dzieci bawiły się w pirackie zabawy, kolorowały ceramikę i szukały bursztynowych skarbów jak piraci. Pod koniec zajęć wysłuchały prezentacji na temat mórz i oceanów.
W czwartek tematyka zajęć związana była z bajkami Disneya
Poza różnymi zabawami grupowymi dzieciaki robiły bajkowe maski, uczestniczyły w warsztatach lepienia z gliny. Na koniec dnia wszyscy razem uczyliśmy się tańca pod tytułem ,, Latający dywan .
W piątek nauczyliśmy się wiele o skałach i minerałach, poszukiwaliśmy różnorodnych znalezisk geologicznych a potem odnajdywaliśmy nasze znaleziska na tablicach i dowiadywaliśmy się o nich więcej, przeprowadziliśmy eksperyment w którym udało się nam stworzyć sztuczny śnieg oraz uczyliśmy się śpiewać piosenki.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z całego tygodnia Ferii dla Kamila.
Dziękujemy wszystkim stypendystom, którzy w sposób pośredni i bezpośredni zaangażowali się w pomoc Kamilowi, jesteście wspaniali! <3
Zachęcamy również Państwa do odwiedzenia strony Kamila, zapoznania się z jego historią i pomocy w zbiórce.
www.kamiltunkiewicz.pl

 

 

 

 

Partnerzy:                           

 Projekt: artformat.pl / Wykonanie: virtualmedia.pl