Previous Frame Next Frame

Niezapominajka

 

 

W sąsiedztwie "Garncarskiej Wioski" i "Rajskiego Ogrodu" w Kamionce k/Nidzicy stoi domek drewniany - NIEZAPOMINAJKA.

Od 4 maja 2013 roku jest  to CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ dzieci i młodzieży. Zgodnie z zasadą Janusza Korczaka "Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało", będą tutaj prowadzone zajęcia dla dzieci i młodzieży rozwijające ich pasje i zainteresowania. Zajęcia, które będą wymagały współdziałania z kolegami, przyjaciółmi, rodzeństwem, rodzicami, dziadkami.

Dom nazwany został NIEZAPOMINAJKA - jako odniesienie do pocztówek - "niezapominajek" Janusza Korczaka.

NIEZAPOMINAJKA jest również siedzibą Nidzickiego Funduszu Lokalnego, który od 17 lat wspiera inicjatywy edukacyjne młodzieży.

Dom powstał dzięki wsparciu wielu osób i instytucji. Sponsorami NIEZAPOMINAJKI są:

  • Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
  • Bank Spółdzielczy w Nidzicy
  • Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce - Program Lokalne Partnerstwa PAFW
  • Firma DREHABUD z Nidzicy
  • Firma ISOROC z Nidzicy
  • Program PROW LEADER
  • Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA
  • Centrum Doradcze Programów Pomocowych w Nidzicy

Dzień Dziecka w Niezapominajce

1 czerwca w Garncarskiej Wiosce odbył się Pierwszy Festiwal Piosenki Dziecięcej. Na scenie Jarzębinowego Amfiteatru wystąpili: Karolina Szmit 6 lat  ,,Posprzątajmy świat”, Aleksandra Skurczyńska 7 lat ,,Puszek okruszek”, Zofia Kotyla 4,5 lat ,,My jesteśmy krasnoludki”, Julia Krzykwa 9 lat ,,Puszek okruszek”, Karolina Wadecka 6 lat ,,O wiośnie”, Mikołaj Maksymiak 7 lat ,,Znam wyspę na Morzu”, Stanisław Żygadło 7 lat ,,Parasolki”, Marcel Wiśniewski 6 lat ,,Bo to już wiosna”.
 

W tym wyjątkowym dniu każdy młody artysta zasłużył na nagrody i pamiątkowy dyplom. Nagrody ufundował Nidzicki Fundusz Lokalny oraz Garncarska Wioska . Niespodzianką dla wszystkich zebranych gości był  występ Maksa Górskiego 11 lat, który zaśpiewał ,,Żyj” oraz ,, Skyfall’’. 
 

Oprócz festiwalu piosenki dziecięcej odbyły się również warsztaty rzemieślnicze i jarmark mazurski. Dzieci brały czynny udział w warsztatach: papier czerpany, garncarstwo, malowanie na szkle, bibułkarstwo, pamiątkarstwo, a także w zajęciach plastycznych w Niezapominajce.
 

Po zakończeniu warsztatów i jarmarku mazurskiego w Jarzębinowym Amfiteatrze odbył się koncert chopinowski ,,Mazurki na Mazurach”.

 

Partnerzy:                           

 Projekt: artformat.pl / Wykonanie: virtualmedia.pl