Previous Frame Next Frame

O nas

Stowarzyszenie - Nidzicki Fundusz Lokalny jest dobroczynną organizacją, która zarządza funduszami dla poprawy warunków życia mieszkańców powiatu nidzickiego i regionu Warmii i Mazur. Stowarzyszenie jest wspierane przez przedsiębiorstwa prywatne i państwowe, instytucje samorządowe i organizacje pozarządowe krajowe i zagraniczne oraz osoby fizyczne.


Uzyskane przez Stowarzyszenie fundusze są ciągle gromadzone i służą do spełniania potrzeb charytatywnych społeczności - od przyznawania stypendiów dla zdolnych i aktywnych młodych ludzi, poprzez wspieranie działań innych organizacji obywatelskich do pomocy rodzinom wiejskim tworząc "przestrzeń do sukcesu". Dary Stowarzyszenia będą zawsze przynosiły korzyść społeczności.

 

Nidzicki Fundusz Lokalny działa od 1999 roku. Członkami Stowarzyszenia jest 20 osób, reprezentujących różnorodne środowiska społeczne. Fundusz Lokalny w Nidzicy współpracuje od początku z grupą kilkudziesięciu wolontariuszy młodzieżowych. Działalność Stowarzyszenia jest wspierana przez przedsiębiorców, instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe krajowe i zagraniczne oraz osoby fizyczne.

 
W okresie 14 lat działalności Fundusz Lokalny  zainicjował wiele programów, które upowszechniane są w innych regionach Polski i za granicą np: programy stypendialne, programy współpracy organizacji pozarządowych z biznesem.
 
W 2010 roku Fundusz Lokalny jako Stowarzyszenie  otrzymał główną  nagrodę „LAUR GOSPODARNOŚCI” w kategorii INSPIRUJĄCY PROJEKT ROKU. W ramach projektu stworzyliśmy w partnerstwie lokalnym WIEJSKIE CENTRUM EDUKACJI gdzie uruchomione zostało m.in. młodzieżowe radio internetowe RADIO MŁODYCH NIDZICA, prowadzone przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu nidzickiego.
 
Szczególnym elementem tego projektu jest otwarty  4 maja 2013r - DOM SPOTKAŃ DLA  DZIECI I  MŁODZIEŻY  - NIEZAPOMINAJKA w Kamionce k/Nidzicy w sąsiedztwie Przedsiębiorstwa Społecznego GARNCARSKA WIOSKA,  jako miejsce aktywności i kreatywności młodych ludzi.
 
 
Od 2002 roku  Fundusz Lokalny  we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi powiatu nidzickiego organizuje  konkurs promujący filantropię i dobroczynność. Corocznie 6 grudnia podczas gali konkursu DOBROCZYŃCA ROKU - GREGOROVIUSY  I JASTRZĘBIE wręczane są statuetki firmom, osobom prywatnym oraz wolontariuszom.
 
Nidzicki Fundusz Lokalny od początku funkcjonowania gromadzi kapitał żelazny, z którego przychody przeznaczane są  na wsparcie społecznych inicjatyw i stypendiów dla młodzieży.
 
 
Nidzicki Fundusz Lokalny jest partnerem innowacyjnego przedsięwzięcia w zakresie ekonomii społecznej, współtwórcą przedsiębiorstwa społecznego ‘GARNCARSKA WIOSKA”, która jest modelowym pomysłem na pracę i aktywność zawodową bezrobotnych mieszkańców wsi.


To jest prawdziwa filantropia.

Darczyńcy tacy jak Ty lub Twoja Firma mogą tworzyć w ramach Stowarzyszenia indywidualne fundusze nazwane Twoim imieniem lub Firmy, a Ty możesz mieć taką jaką sobie życzysz kontrolę nad tym na jakie cele są wydawane pieniądze z tego funduszu.

 

Możesz mieć także wkład w istniejących funduszach takich jak fundusze stypendialne, fundusz wspierania inicjatyw społecznych realizowanych przez organizacje pozarządowe i nieformalne grupy młodzieżowe. Fundusze Stowarzyszenia zarządzane są i dzielone przez komisje składające się z reprezentatywnej grupy przedstawicieli Darczyńców.

Jeżeli chcesz pomóc innym, jeżeli chcesz coś dobrego uczynić dla potrzebujących i jeżeli chcesz by Twoje imię żyło długo - znalazłeś właściwe miejsce!

 

 

Partnerzy:                           

 Projekt: artformat.pl / Wykonanie: virtualmedia.pl