Previous Frame Next Frame

V 4 2015

Strategicznym obszarem w budowaniu potencjału Nidzickiego Funduszu Lokalnego jest rozwój kapitału społecznego. Szczególnie jest to ważne w przypadku organizacji funkcjonującej w środowisku małego miasta, w którym nie ma bogatych firm. Obecne relacje z partnerami Funduszu (biznes, administracja,  organizacje społeczne) są bardzo dobre, ale konieczne jest rozszerzenie grona stałych Darczyńców.  Realizacja projektu przyczyni się do  zbudowania potencjału strategicznego Funduszu oraz jego stabilności finansowej i organizacyjnej,  poprzez wzmocnienie i zwiększenie kapitału społecznego. Jest to najważniejsza dla naszej organizacji zmiana, którą chcemy osiągnąć. Kapitałem tym będzie stała i zaangażowana grupa darczyńców indywidualnych oraz współpracujących wolontariuszy. Narzędziami do uzyskania tej zmiany, będą m.in. cykliczne wydarzenia charytatywne, które pełniły będą funkcje integrujące darczyńców, budujące wizerunek i markę Funduszu oraz jednocześnie stanowiące systematyczne źródło powiększania kapitału Funduszu.

W tym celu do kalendarza dorocznych wydarzeń Funduszu, włączony zostanie CHARYTATYWNY BIEG NIEZAPOMINAJKI. Tegoroczny Bieg odbędzie się w sobotę 6. czerwca. Inspiracją do zorganizowania  tego przedsięwzięcia jest inicjatywa członka naszego Funduszu – Marcina Koniecznego, maratończyka i triathlonisty, Ironmana,  który należy do największego klubu triathlonowego w Polsce. Marcin jest pomysłodawcą inicjatywy pt. BURATHLON, którą zorganizował na zakończenie sezonu w 2014 roku. Zaprosił swoich przyjaciół uprawiających tą dyscyplinę na imprezę integracyjną, a warunkiem uczestnictwa w BURATHLONIE była wpłata – darowizna na program stypendialny Nidzickiego Funduszu Lokalnego. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem i zainspirowani tym pomysłem, postanowiliśmy rozwijać taką formę wspierania działań Funduszu budując przez to kapitał społeczny.

Poprzez organizację CHARYTATYWNEGO BIEGU NIEZAPOMINAJKI zwiększymy grono nowych darczyńców indywidualnych – triathlonistów,  wśród których są prawnicy, naukowcy, biznesmeni, aktorzy i znane osobistości polityki z całej Polski. Będzie to nowa jakość i wartość w budowaniu kapitału społecznego Funduszu. Przy współpracy z maratończykami i triathlonistami, wypromujemy działania Funduszu w skali ogólnopolskiej. Uczestników naszego biegu, zaproponujemy także udział w innych wydarzeniach i aktywnościach Funduszu: bal charytatywny, piknik naukowy, wakacje w „Niezapominajce”. („Niezapominajka” – dom pracy twórczej dla dzieci i młodzieży w Kamionce, w którym znajduje się biuro Funduszu i  którego właścicielem jest Nidzicki Fundusz Lokalny).

 

Aktualne projekty:                            

 Strona dofinansowana ze środków C.S. Mott Foundation w ramach V4 Community Foundation Maturity Program
Projekt: artformat.pl / Wykonanie: virtualmedia.pl